Chyba każdy, kto poddawał się depilacji, doświadczył także podrażnienia skóry. Ni dziwnego, jest to w końcu ingerencja w naskórek, który chce bronić się przed takimi zabiegami. Istnieje jednak kilka skutecznych sposobów, które pomagają w regeneracji naskórka, a także przyczyniają się do szybszej odbudowy i niwelują zaczerwienienia. Zobaczcie zatem.

Peeling skóry miejsc intymnych

Podrażnienia po depilacji bikini to jedne z najczęstszych podrażnień. Nic dziwnego, skóra w tym miejscu jest naprawdę delikatna i łatwo można ją naruszyć. Warto zatem wykonać kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym podrażnienia po depilacji bikini zupełnie znikną lub się nie pojawią. Bardzo dobrym sposobem jest wykonanie peelingu w okolicach intymnych, gdzie występuje nadmierne nagromadzenie włosów. Warto wiedzieć, że skóra przy mieszkach włosowych bardzo łatwo ulega złuszczaniu, dlatego trzeba ją peelingować. Możemy użyć do tego naturalnych peelingów, np. kawowego lub cukrowego. Co daje tego typu zabieg? Skóra dużo szybciej się regeneruje po zabiegu, jest także pobudzona, dlatego aż tak nie odczuwa inwazyjności, a my przy okazji pozbywamy się niechcianych włosków.

Kompresy chłodzące i ciepła kąpiel

Podrażnienia po depilacji bikini łatwo można zwalczyć także dzięki zastosowaniu kompresów grzejących lub chłodzących. Wbrew pozorom ciepła kąpiel po zabiegu jest naprawdę kojąca, pozwala skórze się rozluźnić i nieco odpocząć. Zimne kompresy natomiast są świetne do tego, by zniwelować podrażnienia i ból, przyjemny chłód powoduje, że miejsca te szybko się regenerują.

Warto także wspomnieć, że łatwo unikniemy podrażnień, dzięki skorzystaniu z profesjonalnych salonów, gdzie pracują doświadczone kosmetyczki, które znają się na swojej pracy. Możemy skorzystać z usług salonu: https://timeforwax.pl/, tam z pewnością doświadczona kadra pracowników sprosta naszym oczekiwaniom. Gdy mamy wątpliwości, co do zabiegu, możemy zapytać się doświadczonych pracowników o poradę lub zadać im odpowiednie pytania.