Golenie pozwala szybko i skutecznie pozbyć się niechcianych włosków. Jest ono zazwyczaj bezbolesne, więc nadal niezwykle popularne. Wciąż wygrywa z tradycyjnym zabiegiem depilującym, czy to maszynką, czy też woskiem. Jak zatem przebiega pierwsze golenie miejsc intymnych?

Golenie miejsc intymnych

Niektórzy mają to szczęście, że ich włoski czy to pod pachami, czy w miejscu intymnym, nie są zbyt bujne, ani nie mają intensywnego, ciemnego odcienia. Dzięki temu dużo szybciej i łatwiej można się ich pozbyć. Nic dziwnego, że w takich wypadkach stosują oni jedynie golenie maszynką. Pierwsze golenie miejsc intymnych powinno odbywać się maszynką, aby zapewnić komfort i sprawdzić, jak włoski się zachowują. Być może nie będą one wymagały zbyt intensywnego działania, w postaci depilatora, choć czasami warto zdecydować się na ten krok by na dłużej pozbyć się włosków.

Maszynka, depilator, wosk

Co ciekawe, golenie miejsc intymnych zwykłą maszynką jednorazową, jest skutecznie oczywiście pod warunkiem, że skorzystamy z dobrego jakościowo sprzętu, a także wykonamy zabieg dokładnie. Tanie maszynki jednorazowe bardzo często nie spełniają swoich zadań. Warto zatem postawić na inny sprzęt. Jeśli wykonamy już pierwsze golenie miejsc intymnych, być może przyjdzie czas na spróbowanie czegoś innego. Warto zdecydować się też na inne rodzaje depilacji. Bardzo przydatnym urządzeniem jest oczywiście depilator, który świetnie radzi sobie z usuwaniem trwałym włosków. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że dzięki użyciu depilatora, nie musimy tak często się golić. Zwykła maszynka jedynie ścina włosy przy skórze, natomiast depilator je usuwa z mieszków.

Podobnie działa oczywiście wosk, jest to świetny zabieg, który można wykonać w renomowanym salonie kosmetycznym. Kosmetyczki przygotowują ciało do depilacji woskiem lub pastą i wykonują zabieg. Warto wiedzieć, że zabieg ten jest także bardzo skuteczny. Jeśli szukamy sprawdzonych tego typu usług, warto skorzystać z salonu: https://timeforwax.pl/, tam pewnością otrzymamy fachowe doradztwo i skorzystamy z dobrych zabiegów depilacji.