Depilacja w salonach kosmetycznych jest coraz bardziej popularnym zabiegiem. Choć nadal najczęściej i najchętniej sięgamy po zwykłą, tradycyjną maszynkę do golenia, to jednaki coraz częściej jesteśmy klientami profesjonalnych kosmetyczek. Nic dziwnego, gdyż to właśnie w takich gabinetach możemy liczyć na profesjonalne zabiegi, a także nie musimy obawiać się bólu. Bardzo często jednak mogą powstawać krotki. Jak sobie z nimi poradzić? Co stosować?

Krosty po depilacji

Po pierwsze przede wszystkim warto przed goleniem łona zrobić dokładny peeling ciała, który pomoże nieco pobudzić skórę do naturalnej regeneracji, a także zapobiegnie powstawaniu różnych niedoskonałości w postaci krostek. Po goleniu łona warto także zdezynfekować te miejsca, w których usuwaliśmy włoski, ponieważ dzięki temu pozbędziemy się bakterii, które mogłyby spowodować nieprzyjemne krosty na naszym ciele. Kolejnym, ważnym krokiem jest noszenie nieco luźniejszych ubrań tuż po depilacji, to zapobiegnie powstawaniu krost i innych, niechcianych zmian. Bardzo ważne jest także nawilżenie skóry. Zawsze warto posmarować skórę kremem przed depilacją w salonie kosmetycznym i zaraz po. Wtedy skóra o wiele lepiej zniesie inwazyjne zabiegi, a także golenie łona nie sprawi, że powstaną nam w tym miejscu krosty.

Krosty powstają także poprzez wrastanie włosków, niekiedy nie da się tego w pełni uniknąć, jednak warto skorzystać z usług profesjonalistów: https://timeforwax.pl/, oni z pewnością pomogą nam pozbyć się wszystkich niedogodności i zapobiegną powstawaniu włosków.