Depilacja brazylijska jest obecnie jednym z popularniejszych sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia z miejsc intymnych. Coraz więcej osób decyduje się na wykonanie depilacji łona w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, a nie tylko w zaciszu swojego domu. I nie ma się czemu dziwić, gdyż to nic wstydliwego! W gabinetach tych pracują fachowcy oraz osoby bardzo dyskretne. Depilację brazylijską natomiast można wykonać przy użyciu wosku lub pasty cukrowej, na który sposób się zdecydować?

Czym jest depilacja brazylijska?

Jest to zabieg, polegający na usunięciu owłosienie z miejsc intymnych, tj. z łona, sromu, warg sromowych, a także okolic odbytu. Ze względu na inwazyjność i wrażliwość miejsc intymnych, warto poddawać się jemu w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, tylko wtedy możemy mieć pewność, że wszystko będzie w porządku. A czy lepiej zapisać się na depilację woskiem, czy może pastą cukrową?

Depilacja woskiem

Niezaprzeczalnym faktem tego typu depilacji jest to, że jest ona dużo tańsza od depilacji pastą cukrową, przez to bardzo wiele osób się na nią decyduje. Wosk jednak, może powodować podrażnienia skóry, zwłaszcza kiedy zabieg wykonywany jest po raz pierwszy. Jeśli idziemy do kosmetyczki pierwszy raz, o wiele rozsądniej jest postawić na pastę cukrową, kiedy jednak depilacja łona woskiem jest zabiegiem którymś z kolei, śmiało możemy postawić na nią.

Depilacja pastą

Czymś innym jest natomiast depilacja pastą cukrową. Do usuwania włosków używa się pasty wykonanej z rozpuszczonego cukru. Plusem tego zabiegu jest fakt, że nie jest aż tak inwazyjny, jak depilacja woskiem. Dodatkowo, pasta cukrowa jest świetnym, naturalnym konserwantem, dlatego hamuje namnażanie bakterii. Możemy być zatem pewni, że nie dostaniemy infekcji grzybiczej, czy bakteryjnej. Minusem zabiegu jest oczywiście cena, która potrafi być zaporowa, jednak jest to dosyć zmienna kwestia, warto prześledzić ofertę salonów.

Jeśli mowa o salonach, warto pamiętać, by wybierać jedynie te, polecane przez innych, dzięki temu będziemy mieć pewność, że trafimy na specjalistów, np.: https://timeforwax.pl/.