Coraz więcej osób decyduje się na depilację miejsc intymnych w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. I nic dziwnego, ponieważ dzięki temu jesteśmy w stanie nie tylko skorzystać z usług profesjonalisty, ale także mieć „spokój” z depilacją na kilka dobrych tygodni, a po czasie nawet miesięcy. Co to oznacza? Włoski usuwane wraz z cebulkami nie odrastają w aż tak zastraszającym tempie, a po kilku zabiegach przestają praktycznie odrastać w ogóle, a jeśli już to dużo słabsze. W ostatnim czasie bardzo popularna stała się depilacja łona metodą brazylijską. Co to oznacza? Czym wyróżnia się ta metoda?

Depilacja brazylijska

Depilacja brazylijska na pewno wywodzi się z pięknego kraju, jakim jest Brazylia. Kobiety cenią tam gładkie, niepokryte włoskami ciało. Bardzo często depilują łono u profesjonalistów. Tradycja ta przyjęła się także w naszym kraju, bardzo wiele osób decyduje się na ten zabieg, na czym on zatem polega? Kosmetyczka depiluje łono, okolice intymne, srom, wargi sromowe „do zera”, pozostawiając bardzo często jedynie estetyczne pasek lub w ogóle nic. Zabieg ten nie jest mocno bolesny, jedynie dyskomfort niesie sama depilacja włosów. U osób, które mają nieco wrażliwszą skórę, mogą pojawić się początkowo zaczerwienienia i podrażnienia. Warto wtedy wykonać okłady chłodzące oraz stosować kremy na podrażnienia.

Gdzie wykonać depilację brazylijską?

Warto zdawać sobie natomiast sprawę z tego, by wybrać sprawdzony salon kosmetyczny, ponieważ tylko dzięki temu będziemy mieli pewność, że depilacja zostanie wykonana fachowo i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Trzeba uważać, ponieważ depilacja łona powinna być wykonana precyzyjnie, jest to taka część ciała, która często może ulec uszkodzeniom. Jeśli szukamy sprawdzonego salonu kosmetycznego, warto udać się do: https://timeforwax.pl/. Tam zespół fachowców i specjalistów w swojej dziedzinie, doradzi nam i pomoże odpowiednio przygotować się do tego zabiegu. Poinformuje o tym, jak postępować po skończonej depilacji.