Usuwanie włosków z ciała jest niezwykle popularne, coraz chętniej po środki do depilacji ciała sięgają również mężczyźni. I nic dziwnego, ponieważ nie tylko liczą się względy estetyczne, ale także zdrowotne. W niektórych miejscach, w których są włoski, może gromadzić się zbyt duża liczba bakterii, co może skutkować przykrym zapachem. Warto tego unikać. Jak wiadomo, możemy się golić zarówno depilatorami, maszynkami, jak i woskiem. Dziś przyjrzymy się tego, czy warto golić się woskiem, czy depilatorem.

Depilator – idealny do domu

Depilatory stają się coraz bardziej popularne, choć kiedyś było inaczej. Głównie ze względu na fakt, że cena tych urządzeń była kiedyś dość wysoka. Dziś to nie problem, depilatory są stosunkowo tanie. Trzeba przyznać, że bardzo dobrze usuwają włoski, pozostawiając na skórze gładką powierzchnię. Czy warto je zatem kupować? Z pewnością do domowego użytku się bardzo przydadzą, ponieważ świetnie radzą sobie z usuwaniem włosków, często jednak niektóre kobiety żalą się, że boli ich wyrywanie, choć zwykle jest to jednorazowe. Depilator czy wosk zatem?

Wosk – depilacja ciała

Wosk natomiast jest świetnym narzędziem kosmetycznym, używanym w salonach kosmetycznych. Choć depilacja woskiem może się wydawać bardziej brutalna, wcale tak nie jest, ponieważ świetnie radzi sobie z usuwaniem włosków, jednak podczas tej czynności stosowany jest jeden konkretny ruch, który często nie boli aż tak. Depilator czy wosk? W domu warto mieć depilator, by od czasu do czasu, gdy np. nie możemy zajść do kosmetyczki, skorzystać z udogodnień salonu, natomiast potrzebujemy skutecznie pozbyć się włosków, jednak warto także odwiedzać salony kosmetyczne i oddać się w ręce specjalistów w swoim fachu.

Jaki salon wybrać?

Dobrze jest umawiać się choć od czasu do czasu w profesjonalnym salonie na zabiegi, ponieważ możemy być obsłużeni w sposób fachowy i nie musimy przejmować się depilacją samodzielną. Jeśli chcemy skorzystać z usług profesjonalistów, warto zwrócić się do salonu: https://timeforwax.pl/.